Olsztyńska edukacja przyrodnicza w terenie
Hej!
Jako, że studiuję w Olsztynie, to chciałabym Wam polecić dziś kilka miejsc, w które możemy wybrać się sami albo- zapamiętać te miejsca i wykorzystać już je w pracy z dziećmi, na przykład wybrać się z nimi na wycieczkę. Oczywiście, będą to miejsca edukacyjno-przyrodnicze :)
1. Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne "Planetarium Olsztyn": To miejsce zapewnia fascynujące i interaktywne pokazy astronomiczne dla dzieci. Dzieci będą miały okazję odkryć tajemnice kosmosu i dowiedzieć się więcej o planetach, gwiazdach i innych ciałach niebieskich.
źródło: https://www.dzieckowpodrozy.pl/planetarium-olsztyn-atrakcje-dla-dzieci/2. Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach im. Polskiego Towarzystwa Leśnego (ok 8 km od Olsztyna)- Arboretum to ogród botaniczny, który kolekcjonuje rośliny drzewiaste w celu ukazania ich piękna i różnorodności, zajmuje się także prowadzeniem badań naukowych i edukacją przyrodniczą. Dzieci mogą uczyć się o różnych gatunkach drzew, rozpoznawać je na podstawie liści i owoców, a także cieszyć się spacerem pośród zieleni.
źródło: https://kudypy.olsztyn.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/uj7xu8xgEp4Z/content/lesne-arboretum-warmii-i-mazur-w-kudypach
3. Ziołowa Dolina- mini ZOO- Można tu zobaczyć i nauczyć się wiele o różnych gatunkach zwierząt. Atrakcją dla dzieci jest na pewno bezpośredni kontakt na żywo ze zwierzętami, takimi jak koń, kura czy koza.
źródło: https://ziolowa-dolina.pl/
4. Warmiński zwierzyniec- jest to podobne miejsce do powyższego, ponieważ to również jest mini ZOO. Z tego co wyczytałam na ich stronie internetowej na miejscu jest gospodarz tego miejsca, który posiada ogromną wiedzę (oraz serce) na temat wszystkich zwierząt znajdujących się na terenie gospodarstwa.
źródło: https://warminski-zwierzyniec.business.site/
5. Muzeum Przyrody w Olsztynie- organizowane są tu specjalne zajęcia zarówno dla przedszkoli jak i szkół podstawowych. Przykładowe tematy zajęć: „Czy stokrotka ma sto płatków?”, „Mieszkańcy lasu Sowy – nocni łowcy”, „Wiosna w przyrodzie”. Jak widzimy tematy są różnorodne i intrygujące. Oczywiście jest to tylko propozycja, ponieważ sami również możemy zwiedzić to muzeum. Sama miałam okazję odwiedzić to miejsce w ramach ćwiczeń z przedmiotu edukacji społeczno-przyrodniczej.
źródło: https://visit.olsztyn.eu/place/2246/muzeum-przyrody
6. Nie zapominajmy również o naszych jeziorach, które opisywałam już w poprzednim poście, gdzie można obserwować różne gatunki ptaków, owadów wodnych i roślinności związanej z mokradłami. To doskonałe miejsce do nauki o ekosystemach wodnych.
To wszystkie z miejsc, które Wam przygotowałam. Może wy macie jeszcze jakieś ciekawe miejsca, o których nie wspomniałam? Jestem ciekawa, dawajcie znać w komentarzach.
///Gosia///
Komentarze
Prześlij komentarz