Nietypowy wywiad z pszczołą

Hej!

Tak jak wspominałam w poprzednim poście, jest to kontynuacja tematu.

Chciałabym wspomnieć jak taki temat dotyczący pszczół można przerobić z dziećmi. Oto kilka moich pomysłów 😊


1. Quiz pszczeli - Przygotuj quiz z pytaniami, które dotyczą pszczół, takimi jak: "Jakie produkty produkują pszczoły?", "Jaki jest cel pszczół w ekosystemie?" itp. Poproś dzieci, aby wzięły udział w quizie i odpowiedziały na pytania, a następnie porozmawiaj z nimi o poprawnych odpowiedziach.

 
2. Gra planszowa "Życie pszczoły" - Stwórz planszę z elementami związanymi z życiem pszczół, takimi jak ule, kwiaty, miód, itp. Przygotuj karty z pytaniami dotyczącymi pszczół i ich roli w ekosystemie. Dzieci będą rzucać kostką, poruszać się po planszy i odpowiadać na pytania. Gra kończy się, gdy jeden z graczy dotrze do mety. Można zrobić to również w grupach.

 
3. Układanie puzzli z cyklu życia pszczoły - Przynieś puzzle przedstawiające cykl życia pszczoły, od jaja po dorosłą pszczółkę. Poproś dziecko, aby ułożyło puzzle i opowiedziało, co dzieje się na każdym etapie życia pszczółki.
 

4. Symulacja ulu - Przynieś małe ule lub drewniane skrzynki i poproś dzieci, aby symulowały pracę pszczół w ulu. Daj dzieciom małe pudełka, w których będą mogły zebrać "miód" (np. cukierki), a następnie poproś je o robienie "wędrówek" do pudełek, aby zebrać miód. Podczas tej zabawy dzieci będą mogły lepiej zrozumieć, jakie jest zadanie pszczół w ulu i jak trudne jest ich życie.
 

5. Układanie puzzli - Przynieś puzzle z obrazkami pszczół i poproś dziecko, aby ułożyło je. Następnie poproś dziecko, aby opowiedziało coś o każdym elemencie, który znalazł się na obrazku.
 

6. Składanie pszczółki - Przynieś plastikowe lub papierowe talerzyki i plastelinę w kolorze żółtym i czarnym. Poproś dziecko o uformowanie ciała pszczółki z żółtej plasteliny, a następnie zrobienie skrzydeł z czarnej plasteliny. Następnie poproś dziecko, aby opowiedziało coś o pszczółkach lub zapytaj je o to, jakie są ich ulubione fakty o pszczółkach.

 

A poniżej przedstawiam Wam wywiad, który „przeprowadzaliśmy” na wykładzie.😁

 

 

 

To tyle na dziś.

Do następnego! 
 

 

///Gosia///

Komentarze

  1. Warto wspomnieć, że są pszczoły samotnie, one w ulu nie żyją. To pszczolinki, murarki, makatki, lepiarki, porobnice itd.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zajęcia w terenie

Podsumowanie

Nietypowy wywiad z kwiatami.