Na początek trochę o nas...

 

Cześć wszystkim,

nazywam się Zuzia i razem z Gosią będziemy prowadzić tego bloga. Będziemy tutaj przedstawiać swoje przemyślenia i treści, które zapamiętałyśmy z zajęć z edukacji społeczno-przyrodniczej. Jesteśmy studentkami drugiego roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na UWM w Olsztynie. Ja pochodzę z małej miejscowości niedaleko Torunia, jednak zdecydowałam się studiować daleko od domu. Na początku tej przygody nie byłam pewna czy wybrałam odpowiedni dla siebie kierunek, jednak teraz mogę stwierdzić, że to był strzał w dziesiątkę! 💥Lubię pracować z dziećmi, opiekować się nimi oraz wspierać je w rozwoju.💗

                                                                                                                               /// Zuzia ///

Hej!

Tu Gosia i razem z Zuzią będziemy prowadzić tego bloga. Kilka słów o mnie.. Pochodzę z małej miejscowości niedaleko Lidzbarka Warmińskiego. Co skłoniło mnie do wybrania akurat takiego kierunku studiów? Jednym z powodów, wydaje mi się że ważniejszych, jest fakt, że miałam okazję uczestniczyć w życiu przedszkola, jako pomoc nauczycielki. Co prawda była to praktyka 3-tygodniowa, ale dzięki temu zobaczyłam wszystko od wewnątrz i zafascynowało mnie to. Zdecydowanie jest to zawód jaki chciałabym wykonywać w przyszłości. Uczyć dzieci, widzieć ich rozwój i uśmiech na twarzy.

/// Gosia ///

 

Jeżeli chodzi o bloga.. nasuwa się pytanie- skąd taki pomysł i do czego będzie on służył? Jak już Zuzia wspomniała wcześniej będziemy przekierowywać swoje myśli na papier- w tym przypadku wirtualny, bo na bloga😊 Dlaczego jest on prowadzony przed dwie osoby? Stwierdziłyśmy, że jeszcze lepszym wyzwaniem będzie połączenie naszych przemyśleń w jedną całość. Będzie to ciekawe doświadczenie.

 

Na pierwszych zajęciach omawialiśmy rozwój komunikacji w społeczeństwie. Komunikacja jest jednym z najważniejszych elementów społeczeństwa. To dzięki niej ludzie mogą nawiązywać relacje, dzielić się informacjami, a także rozwiązywać problemy. Od początków cywilizacji, ludzie starali się rozwijać komunikację, aby lepiej się porozumiewać. Z początku, komunikacja była bardzo ograniczona. Ludzie posługiwali się językiem mówionym, gestami i rysunkami na ścianach jaskiń. Jednak z biegiem czasu, wynaleziono pismo, które umożliwiło zapisywanie i przekazywanie informacji. 

            Obecnie, komunikacja w społeczeństwie rozwija się bardzo szybko. Korzystamy z różnych platform internetowych, takich jak media społecznościowe, komunikatory i e-maile. Te narzędzia umożliwiają nam natychmiastowe przekazywanie informacji, nawiązywanie kontaktów z ludźmi z całego świata, a także szybkie rozwiązywanie problemów.  Jednak rozwój komunikacji w społeczeństwie może również prowadzić do pewnych problemów. Często ludzie wolą komunikować się za pośrednictwem internetu niż osobiście, co może prowadzić do izolacji społecznej i braku zdolności do nawiązywania bezpośrednich relacji. Ponadto, łatwość w przekazywaniu informacji może prowadzić do fałszywych informacji i dezinformacji.

            Podsumowując, rozwój komunikacji w społeczeństwie jest nieunikniony i z pewnością przynosi wiele korzyści. Jednak ważne jest, aby pamiętać o konsekwencjach tego rozwoju. Rozwój komunikacji często łączy się również z naszym rozwojem.. Pamiętajmy że istnieje życie nie tylko „w sieci” 😉.

 

Widzimy się za tydzień!

 

///Gosia i Zuzia///

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podsumowanie

Potrawy z owadów